GTA 6Статті

VI означає Vice City

VI означає Vice City

Якщо подивитись на найпершу GTA, що вийшла у 1997 році, вона мала три міста. Спершу ви з’являлись у Ліберті-Сіті. Після заробляння достатньої суми грошей розблоковувався Сан-Андреас (тоді він був містом, а не цілим штатом). Після його проходження можна було переміститись до Вайс-Сіті. Саме в такому порядку.

VI означає Vice City

У грі був вигляд камери зверху. Часто це називають ерою 2D (хоча будівлі там виглядали об’ємними).

Ліберті-Сіті був створений на основі Нью-Йорка. Очевидна згадка про Статую Свободи (Statue of Liberty).

VI означає Vice City

Прототипом Сан-Андреаса явно був Сан-Франциско, штат Каліфорнія.

VI означає Vice City

Ну а Вайс-Сіті — це, безперечно, Маямі, штат Флорида. Назва походить від популярного американського телесеріалу 1980-х років “Miami Vice” (“Поліція Маямі. Відділ моралі”). Цікаво, що англійською “vice” означає “порок”, тож Вайс-Сіті — місто пороків.

VI означає Vice City

VI означає Vice City

Цю закономірність було порушено з появою GTA: London 1969, GTA: London 1961

VI означає Vice City

та GTA 2, події якої розгорталися у вигаданому місті Енівер-Сіті (Anywhere City).

VI означає Vice City

Проте закономірність було відновлено в ері 3D у наступних трьох іграх: GTA 3 (Ліберті-Сіті),

VI означає Vice City

GTA: Vice City

VI означає Vice City

та GTA: San Andreas.

VI означає Vice City

На відміну від GTA 1, тут Сан-Андрес був цілим штатом із трьома містами: Лос-Сантос (на основі Лос-Анджелеса), Сан-Фієрро (на базі Сан-Франциско) і Лас-Вентурас (на базі Лас-Вегаса, штат Невада). Цього разу місто Вайс-Сіті з’явилось перед Сан-Андреасом, а не після нього. Це логічно, адже Сан-Андреас став значно більшим, і його довше створювати. Оскільки 3D-міста важче моделювати, ніж 2D, Rockstar не помістила їх усіх до однієї гри, а до різних. Це дало кілька років часу, щоб попрацювати над деталями кожного міста окремо. І результати були того варті.

Ера HD почалася з GTA 4, яка повернула гравців до Ліберті-Сіті, але цього разу набагато деталізованішого. HD-текстури і графіка виглядали розкішно у 2008 році. Освітлення, відблиски, тіні. Це була музика для очей.

VI означає Vice City

Знадобилося ще 5 років, щоб створити нову, HD-версію Лос-Сантоса у GTA 5. Гра вийшла в 2013 році. Ми знаємо, що Лос-Сантос знаходиться у штаті Сан-Андреас (подивіться на номерні знаки машин у GTA 5).

VI означає Vice City

Відтоді минуло 7 років. Rockstar однозначно працює над GTA 6. Якщо поглянути на закономірність, міста знову йдуть навпаки, як у GTA 1. Що йде після Ліберті-Сіті та Сан-Андреаса? Правильно, Вайс-Сіті. Уявляєте масштаб нового міста, якщо вони його так довго створюють?

Звісно, в GTA 6 може бути декілька міст, тому й затримка. Але чутки підтверджують Вайс-Сіті. Говорять також про якийсь Карсер-Сіті, який невідомо, чи пасуватиме до атмосфери Вайс-Сіті. Але, можливо, цей експеримент від Rockstar теж буде успішним.

Отже, підіб’ємо підсумок.

Ера 2D (початковий порядок):

Ліберті-Сіті (GTA 1)
Місто Сан-Андреас (GTA 1)
Вайс-Сіті (GTA 1)

Ера 3D (зворотній порядок):

Ліберті-Сіті (GTA 3)
Вайс-Сіті (GTA: Vice City)
Штат Сан-Андреас (GTA: San Andreas)

Ера HD (знову початковий порядок):

Ліберті-Сіті (GTA 4)
Штат Сан-Андреас (GTA 5)
Вайс-Сіті (GTA 6)

Досі не переконалися? Тоді слухайте далі. Зазвичай, ери GTA не пов’язані між собою. У рамках однієї ери немає згадок про інші. Місто Сан-Андреас із GTA 1 ніколи не згадується в ерах 3D та HD, адже воно потім стало цілим штатом. Вайс-Сіті згадується в GTA 4, GTA 5 (білборди, телебачення у грі) та Епізодах із Ліберті-Сіті (радіостанція Vice City FM). Якщо це не згадка про GTA: Vice City з ери 3D, то йдеться про новий Вайс-Сіті в ері HD. Rockstar натякала нам ще відтоді.

VI означає Vice City

І, звичайно ж, перші дві літери у Vice City ідеально підходять для логотипу GTA VI (римські цифри використовуються в логотипах ще від GTA III). “VI означає Vice City” — звучить як назва бомбезного фільму.

VI означає Vice City

Порівняйте з логотипом GTA: Vice City.

VI означає Vice City

Джерело