GTA 4Статті

GTA IV спонукає вас до зла

GTA IV спонукає вас до зла

Наступна стаття досить цікава:

Кетрін Керстен (Katherine Kersten), журналістка від Minneapolis-St. Paul Star-Tribune, прилучилася до рядів людей, які, використовуючи ЗМІ, скаржаться на Grand Theft Auto IV, яка пропагує зло. Але на відміну від інших людей, які є противниками усіх серій GTA, Керстен припускає, що пересічний гравець – чоловік, якому за тридцять, а не п’ятнадцятирічний хлопчак, що ховається у підвалі. Вона пише: “Якщо ви граєте у ігри на кшталт Grand Theft Auto, то ви поганий батько, зла людина і згубний приклад для інших.”

Цитата: “Пересічний 32-річний чоловік, який грає у насильницькі відеоігри (і проводить вільний час, міркуючи, як убивати пішоходів і знущатися над стриптизерками) – вірогідно чийсь чоловік та батько. Які ж якості знайде у ньому його жінка, яка очікує від свого чоловіка любові, стійкості та вірності? І коли його маленький син бере приклад зі свого татуся – хіба ж це не біда?”

Стаття також говорить про “темний бік” людства, наводячи приклади з історії: Римська імперія, нацистська Німеччина, геноцид у Руанд – стверджуючи, що GTA IV “стимулює” наш “темний бік”.

Цитата: “Наше покоління було свідком жахів геноциду в нацистській Німеччині та Руанді. Ці звірства не були зроблені монстрами, але руками тисяч звичайних людей.

Сучасні американці не захищені від садистських поривів. Американські солдати, які знущалися з в’язнів у Абу Храйб, згідно повідомлень, імітували збочену культуру, з якої вони походили.

Ігри типу GTA IV стимулюють та виховують наші темні сторони. Вони створюють у нас смак від психологічного страху, який виникає при домінуванні одних та пригнобленні інших. Вони заохочують нас розглядати наших людських побратимів лише як об’єкти насильства та сексуальних домагань.”

Обурливо, що журналістка пов’язує відеогру з геноцидом… Єдине, з чим можна погодитись, – це “темний бік” людства. (уявімо легендарного персонажа Зоряних війн Дарта Вейдера, який їде вулицями Міста Свободи у розбитому сміттєвозі).

Якщо ви хочете глибше зануритися у світ дискусій, що торкаються GTA IV, і де світ політики зливається з відеоіграми, відвідайте сайт GamePolitics.com.