GTA 4Статті

GTA IV :: Demo

GTA IV :: Demo

Всі огляди GTA 4 проходили на підставі демо версії від Xbox 360, версія для Playstation 3 з’явиться через тиждень або двa, по словах Rockstar. Судячи по декількох демо, від першої і до теперішнього часу, гра постійно поліпшується.

Ми починаємо свою подорож з Перехрестя Зірки (аналог нью-йоркського Таймс Сквер), рано вранці холодного жовтневого дня, о 5-й ранку. Все ще темно і навколишній простір заповнений вогнями неону. Подібний початок символічний, оскільки був підтверджений календар і зміна сезонів. На Перехресті Зірки є Драматичний театр, в якому йде спектакль “Пірати”. Так само є склад Liberty Cameras.

У демо у Ніко (до речі, пізніше названим Миколою 🙂 є два завдання – зустріч з шантажистом і вбивство адвоката Голдберга. Цьому відповідає низка заходів. Спершу Беліку потрібна зброя. Він дзвонить Маленькому Джейкобу, дилерові зброї з Ямайки (Каріби), який живе в Dukes (еквівалент Квінса – Queens). Вони домовляються про зустріч на Ротердамському пагорбі. По дорозі туди Ніко заходить в коктейль-бар “Багами Мама” (Bahama Mamas).

У Маленького Джейкоба в багажнику є цілий арсенал, здатний погубити немало людських душ. Чи бачили ви лотки на ринках, де є яскраві вивіски “Все по 50!”? Так от, у Джекоба все по 100. По 100$ – 9mm, SMG і Мікро SMG. Враховуючи цю ціну, очевидно, що простому іммігрантові непросто буде придбати що-небудь з цього списку.

Купивши зброю, Белік прямує до Twо Cafe, розташованого в Algonquin, північніше Middle Park (Central Park). У цьому інтернет-кафе чисто і охайно, всі вільні стільці для зручності висунуті. Вартість години в інтернеті коштує 1 долар. Можна розплатитися як готівкою, так і карткою. Це здійснюється за допомогою банкомату або електронного рахунку. Натиснувши L1, ви сідаєте за комп’ютер. Відбувається вихід в Інтернет, спалахує екран і з’являється курсор миші, керований аналоговим стіком. Гра має свій власний Інтернет. Мабуть, буде дуже цікаво досліджувати його. Rockstar попросили не називати адреси сайтів, присутніх в Лібертінеті, щоб цим не скористалися кіберсквотери. Всі адреси перевірені в реальному Інтернеті і на даний момент не зареєстровані.

Інтернет тобі в допомогу.

Белік заходить на сайт Голдберга, щоб зустрітися з ним. Для цього йому потрібно відіслати резюме і прийти на співбесіду, нібито влаштовуватися на роботу. Резюме це брехня, в нім Ніко пише, що уміє керувати людьми, згладжувати культурні відмінності, має інтерес до світових подій, продажу і закупівлі товарів на вільному ринку. Випробуваний в справах з вбивствами. Мав справи з ринками Східної Індії, що розвиваються. Був стажистом в поліції. Отримав диплом по міжнародних відносинах в “Університеті Уолфорда”, Великобританія. Відправивши листа, йому потрібно дочекатися дзвінка.

А поки він йде за замовленням Френсіса Макрері, продажного поліцейського. До речі, виглядає Макрері належно – чорний костюм, вуса і світле волосся. У шантажиста потрібно узяти карту пам’яті з компроматом. Белік відправляється на чорній Кометі (Comet), яка завдяки випадку виявляється не замкнутою. Камера відразу ж переміщається лівіше за машину, а звук від двигуна дуже могутній і правдоподібний.

Прибувши на місце зустрічі, можна легко здивуватися безлічі дрібних деталей. Сміття, газети, листівки, американські прапори на будівлях, фургони Коли (Cola), рундуки з хот-догами Бургер Шот (Burger Shot). Магазин з відео Vinewood. Як уже відомо, Ніко телефонує, з’ясовує, хто жертва і вбиває його пострілом в потилицю. Подивившись декілька секунд і переконавшись, що шантажист мертвий, Белліч забирає флешку. І тут же отримує дві зірки рівня розшуку. Вже чутні поліцейські сирени, люди біжать в паніці хто куди, абсолютно різними шляхами, і Ніко пора б тікати.

На радарі з’являється червоно-синій круг, що позначає радіус вашого пошуку. Поліцейські спілкуються між собою з приводу вашого опису і останнього місцезнаходження.

До речі, чим більше зірок, тим ширша область, по якій вас шукають. Щоб заплутати сліди, Ніко їде по Авеню Денвера, Авеню Ексетерській і зупиняється в Northwood / Східний Холланд (Denver Avenue, Exeter Avenue and stop at Northwood / East Holland). Таким чином, він виходить із зони пошуку. Дві зірки ще моргають якийсь час, попереджаючи вас, що зараз не варто здійснювати дурощів. Все. Ця підмісія завершена.

“Відеоігри вбивають людей”!

Незабаром вам дзвонить Карен (можна спокійно не брати телефон. Але якщо хтось буде наполегливий, то нескінченні дзвінки ці незабаром стануть дратівливими), секретарка Голдберга, і запрошує відвідати офіс, що знаходиться за адресою 44 Emerty Street, Exchange, Algonquin (так само він згадується на офіційному сайті компанії, укупі з міжнародним кодом телефону – 669). Після дзвінка в мобільний телефон Ніко автоматично відправляється позначка про цю справу. І вже, здавалося б, можна йти і виконувати цю брудну роботу, але ні. Спершу варто одягнутися, щоб мати пристойний вигляд і стати вихідцем з адвокатського середовища.

Сто разів вже розповідалось, що в грі можна ловити таксі. Хоча ще управління не доведене до остаточного вигляду, але щоб увійти у таксі, потрібно було натиснути Y (трикутник в Ps3). Сівши, можна насолоджуватися поїздкою і видами міста, а можна пропустити її. Можна подвоїти плату, і водій домчить вас в двічі швидше. У таксі ви так само можете бачити і говорити з водієм, для зручності і різноманітності камера змінюється кожні 5 секунд, включаючи і вигляд з очей Беліка.

Ніко прямує до Кремнієвої Вулиці, через Кварцеву Вулицю, і Східну частину Серединного парку (Silicon Street, through Quartz Street, and Middle Park East) і досягає Персеуса (Perseus) – магазина якісного чоловічого одягу. Там він купує костюм шоколадного кольору за 1000$ і черевики до нього за 200$. Ось. Тепер ви і готові для злочину.

Поговоривши з Карен на вході, через селекторний зв’язок, ви входите в офіс. Секретарка повідомляє: “Він у себе. Не хвилюйтеся, він не кусається”. Ніко спокійно проходить мимо неї і входить в кабінет Тома Голдебрга. Спочатку адвокат радий бачити Беліка, але до тих пір, поки той не дістає пістолет. Голдберг кричить: “Гей, гей, почекай секунду, друже! Ми – адвокати, ми не маємо потреби в зброї. Хоча я, повинен признатися, люблю цей стиль… Я знаю все про Другу Поправку… зброя не вбиває людей, відеоігри роблять це за неї!”. Потім Ніко вимагає, щоб він сказав йому, де файли Макрері, і вбиває його, перш ніж Голдберг, розбиваючи вікно, вистрибує з офісу на вулицю. Карен вмикає тривожну кнопку і через десять секунд чутні сирени поліції.

Ніко зобов’язаний втекти з будівлі, щоб завершити місію. Він може прикритися чим-небудь (наприклад, візком прибиральника), але і поліцейські роблять те ж саме. Геймплей перестрілки є вдалим місивом приховування, стрілянини і перезарядки. Це дуже цікаво, особливо, коли бачиш смертельне попадання в супротивників, що стоять біля стіни або на верху сходової клітки, і їх поведінка після цього. Ніко йде, використовуючи аварійні сходи. Затиснувши А (X на Ps3) можна бігти спринт, але не довго.

Оскільки в демо гралося двічі, то удруге Ніко влаштовує справжнє пекло. Для різноманітності. Поліцейські, пішоходи, трафік машин і вертольоти: всі включені в дію. Белік висаджує бензоколонку декількома точними пострілами. Це дивно, коли спалах йде з різних точок, екран тремтить і лунає могутній вибух. Але незабаром Ніко вмирає. Падає. І камера піднімається високо вгору, показуючи, що ви натворили.

Підводячи підсумки.

Отже. У цій демонстрації GTA 4 журналістам показали тільки одну третину району Algonquin. Відповідно, це 1/16 загальної карти.

Назва вулиць з’являється у правому кутку екрану, як тільки ви входите на них. Протягом урізаної версії гри Ніко проходив через – Presidents City, Chinatown, Lancet, Hatton Gardens, Middle Park East, Lancaster, Ruby Street, Cod Row, Denver Avenue, Exeter Avenue, Northwood, East Holland, Silicon Street, Quartz Street, The Triangle, Easton, Diamond Street and Calcium Street. (Місто президентів, Китайський квартал, Ланцет, Сади Хеттон, Східну частину Серединного Парку, Ланкастер, Рубінову Вулицю, Код Роув, Авеню Денвера, Авеню Ексетерськую, Нортвуд, Східний Холлан, Кремнієву Вулицю, Кварцеву Вулицю, Трикутник, Істон, Діамантову Вулицю і вулицю Кальцію). За цей час був помічено, що дійсно місто живе своїм життям. Це у декілька разів краще, ніж було раніше. Пішоходи читають, палять, їдять, дзвонять по телефонах. А сам Белік має можливість купувати хот-дог. Чи вплине це на його фігуру? Час покаже.

Цілі і місії… Можливе використання GPS – він вкаже вам найкоротший маршрут до потрібного місця. Для цього можна скористатися авто пошуком мети, або вказати потрібну вручну.

В принципі, і все.

Переклад на українську : kOLiR
Оригінал: TeamXbox, Kikizo, IGN UK, GamesRadar, CVG, GameSpot UK, TVG, GamePro, 1up.