Місто Свободи
Місце подій у Grand Theft Auto IV
Які ключові чинники успіху GTA? Місце подій і ще раз місце подій. (Зброя і автомобілі тим не менше, також.)
Факти про місто:
· Події відбуваються у Місті Свободи (Liberty City)
· Події у реальному часі
Райони міста, взяті з реального Нью-Йорка:
· Broker (Бруклін)
· Dukes (Квінс)
· Algonquin (Манхеттен)
· Bohan (Бронкс)
· Alderney (Нью-Джерсі)
Коли настає необхідність створення серйозної атмосфери для GTA, тоді місце подій – вирішальна деталь. Не достатньо просто кинути гравців у покрите плямами передмістя деякої анонімної столиці – місто повинне бути живим, імпонуючи до персонажів та транспорту.
Дайте мені свободу
Райони міста
Усе зміниться. Rockstar Games вирішила покінчити зі старим світом GTA 3 і почати все заново. Більше не буде пішоходів-зомбі, роботів-поліцейських та одноманітних місцевостей. GTA 4 покаже нам Місто Свободи, але це буде нове Місто Свободи, а не те, до якого ми звикли за останні 10 років.
Більше, шумливіше та жорстокіше, ніж коли-небудь, Місто Свободи повертається. Чотири з п’яти районів Нью-Йорка – плюс частина Нью-Джерсі – були повістю заново створені, щоб якомога влучніше передати атмосферу великого міста. Бруклін стає Broker. Квінс стає Dukes. Манхеттен стає Algonquin. Бронкс тепер називається Bohan. А Нью-Джерсі відоме як Alderney. (І хоча острів Staten не має еквіваленту у GTA IV, міркування Rockstar зрозуміле – він не принесе жодної забави для гри.)
Живуча, дихаюча, нещасна столиця
Схожість Міста Свободи з Нью-Йорком не обмежується географічними локаціями. Багато краєвидів, які є в Нью-Йорку, відображені у Місті Свободи. Будівля MetLife – основна частина горизонту Манхеттену – зображена у грі як будівля GetaLife. Район DUMBO (Down Under the Manhattan Bridge Overpass – Внизу Під Каналом Моста Манхеттену) можна знайти у Місті Свободи під назвою BOABO (Beneath the Offramp of the Algonquin Bridge Overpass – Внизу Під Каналом Моста Елгонквіну). Статуя Свободи, якої взагалі не було у GTA III, нарешті з’являється як Статуя Щастя. Також інші штрихи Нью-Йоркського пейзажу були внесені до гри: Торговий Центр, будівля Chrysler, Flatiron, острів Roosevelt, Бруклінський міст та багато інших.
Зліва: термінал порому в Елдерні; праворуч: горизонт Елгонквіну; унизу: Зоряне З’єднання (прототип – Таймс Сквер) |
Аби повністю охопити культуру й атмосферу Нью-Йорка, Rockstar North також переконалася, що громадяни Ліберті Сіті відображають жителів Нью-Йорка. Ексцентричні бродяги Міста Свободи співіснують з улесливими посадовцями. Іноземці шукають дорогу, а туристи протискаються через переповнені вулиці. Бізнесмени укладають угоди з безжальними фінансовими п’явками. Організована злочинність процвітає, оскільки торгівля наркотиків суміщається з контрабандою вогнепальної зброї. Усе з вищенаведеного вплетено, надаючи Місту Свободи достовірність сучасного нью-йоркського міста.