GTA 4Статті

50 фактів про Grand Theft Auto IV

50 фактів про Grand Theft Auto IV

1. Liberty City складається з 5 районів, кожен з них реально існуючий. Це: Dukes (прототип: Queens), Bohan (The Bronx), Broker (Brooklyn), Algonquin (Manhattan) і Alderney (New Jersey).

2. Головний герой гри це Niko Bellic (він є сербом). У нього злочинне минуле, він «убивав людей, продавав людей». У LC він приїхав, щоб спробувати втекти від минулого, але все вийшло не так, як він хотів.

3. Фрази, які говорить Ніко посеред перестрілок включають: «Не зли мене», «Я не думатиму двічі про те, щоб тебе прикінчити» і «Не намагайся бути розумним».

4. Ігрова година – це 2 реальних хвилини.

5. Ніко може плавати, але не під водою.

6. Одне з головних завдань Rockstar – повністю знищити всі завантаження у грі, тому в грі немає ніяких пауз коли ви входите або виходите з будівель. Підвантаження можна чекати тільки в кат-сценах (роликах).

7. У грі FBI називається FIB.

8. Ніко зможе гуляти зі своїми друзями, щоб покращувати «взаємини». Провести дозвілля вам допоможе випивка, їжа, боулінг, клуби (включаючи кабаре та стрип-клуби) і навіть дартс! Ці дії не обов’язкові, але ваш згаяний час буде щедро винагороджений друзями.

9. Розробка гри почалася в листопаді 2004 року.

10. У грі буде нова система розшуку. Коли Ніко доб’ється певної уваги поліції до себе, на радарі з’явиться радіус пошуку. Чим більша увага, тим більший радіус. Якщо непомітно вийти з радіусу – він зникне.

11. Мобільний телефон Ніко називається Whiz – він служить основним інтерфейсом, через нього потрібно отримувати місії, запрошувати друзів, викликати поліцію і робити все те, що можна робити з мобільним телефоном. Навіть є камера і органайзер.

12. Якщо Ніко провалить місію, йому прийде текстове повідомлення з пропозицією про те, чи хоче він почати місію заново. Ніко потрапить відразу на початок місії, де б він не знаходився!

13. У всіх машинах є стандартний GPS, і лише у дорогих машин є голосовий GPS.

14. Гра використовує власний двигун RAGE та систему анімації і фізики Euphoria.

15. Ніко може красти машини вибиваючи скло і майже миттєво заводити її без ключа. Однією кнопкою сідаємо в машину, іншою заводимо її.

16. Роман володіє станцією таксі в Брокері, він же даватиме нам місії на початку гри і якщо ми з ним досягнемо певних «взаємин» він даватиме нам безкоштовне таксі. У Романа величезні борги, але він брехав Ніко, що у нього шикарне життя в цьому місті. Тепер Ніко повинен йому допомагати.

17. Пішоходи поводяться по-різному, ви зможете побачити, як вони роблять безліч реалістичних речей. Наприклад, вони можуть йти і базікати по телефону або писати кому-небудь повідомлення, палити, пити, розмовляти між собою або просто сидіти і слухати музику. Якщо ви почнете стріляти – вони робитимуть все, щоб швидше від вас втекти.

18. Фізика грає величезну роль. На кожен крок нашого героя впливає як нахил місцевості, так і покриття дороги, навіть кожна ямка впливає на його пересування. Те ж саме стосується і автомобілів.

19. У грі буде мультиплеєр і викликати його потрібно буде через мобільний. Інших деталей поки немає.

20. The Liberty City Police Department стане найбільшим і найрозумнішим – завдяки новій системі AI – в історії GTA.

21. Збройні дилери замінили собою магазини Ammu-nation. Як тільки ви подружитеся із зброярями, зможете замовляти через них потрібну вам зброю.

22.Головна героїня Лола розмовлятиме голосом Руслани

23. Хіп-хопер Brucie володіє гаражем у Брокері, який знаходиться поряд з таксі Романа. Він найняв Ніко, щоб убити поліцейського інформатора. Можливо, вживає стероїди і у нього на шиї на ланцюжку написане «No One».

24. Ніко зможе вилазити на телефонні стовпи і на багато чого іншого.

25. Система прицілювання повністю перероблена. Трохи (не до упору) затисніть лівий трігер і прицілювання перейде у вільний режим, і ви можете прицілюватися за допомогою правого аналога. Затисніть трігер до упору і вмикається lock-on, і за допомогою того-ж аналога, ви зможете цілитися в певні частини тіла.

26. Якщо Ніко призначить зустріч і не прийде – це може погано відбитися на його репутації. Краще подзвонити і попередити.

27. Нагороди за дружбу будуть такими: наприклад, Роман даватиме безкоштовні таксі, а Брюс надасть безкоштовне вертолітне таксі, а Малюк Джейкоб доставлятиме зброю прямо туди, де ви стоїте.

28. Поліцейські машини обладнані бортовими комп’ютерами, які можна використовувати для входу в базу даних поліції. Ніко може використовувати ці комп’ютери коли захоче – поки у нього до них є доступ – щоб знаходити того, хто йому потрібний і іншу корисну інформацію.

29. Ви зможете вільно перемкнутися між звичайною камерою і кінематографічною, простим натисненням B\\o на контроллері. Якщо ви в гонитві на машинах, кнопка вмикає режим “Камера переслідування”, яка автоматично центрується на вашій машині або на тому, кого ви переслідуєте.
P.S Схоже на зйомку з вертольота.

30. Запас життів у супротивника наголошується сегментами кільця усередині прицілу.

31. Ніко зможе використовувати таксі для поїздок куди захоче. Якщо ви виберете звичайний тип пересування, камера перемикається на вигляд від першої особи і Ніко сідає в машину. Ви можете попросити перемкнути радіостанцію, заплатити ще більше, щоб їхати швидше або просто сидіти і насолоджуватися красою зсередини автомобіля натискаючи B або O для зміни ракурсу .

32. Перестрілки на машинах тепер не такі незграбні. Ніко зможе вибивати скло ліктем і виглядати з машини, щоб постріляти.

33. Ніко зможе слухати радіопереговори поліції.

34. Поліцейські машини показуються на радарі.

35. Як завжди, Ніко зможе носити з собою величезну кількість зброї відразу, але його кишені небездонні..

36. У грі є такі визначні пам’ятки як: Brooklyn Bridge, Chrysler building, Metlife building, Holy Trinity Lutheran Church, Empire State Building, Flatiron building, Coney Island rollercoaster, Times Square і Statue of Liberty.

37. Якщо за Ніко женеться поліція, він може скинути їх з хвоста, непомітно помінявши машину.

38. Можна ставити шляхи як в Saints Row, які показуватимуть оптимальну дорогу до потрібної крапки, і показуватись на радарі.

39. Ніко зможе заходити в Інтернет з будь-якого комп’ютера в грі. Ніко може за допомогою його шукати роботу, а також Rockstar сказали, що це відмінне джерело інформації.

40. Гра розробляється відразу 3 студіями: Rockstar New York, San Diego і Rockstar North.

41. Playboy X живе у величезному будинку, він гангстер. Його будинок знаходиться в Algonquin і він може давати вам завдання.

42. У грі буде Тріада.

43. У грі будуть «романтичні відносини» в сюжеті (які не рекомендуються дітям :)) ).

44. За межами міста немає нічого, ні просторих пустель або полів. Але, Rockstar зосередили всі сили, щоб зробити кожен дюйм міста реалістичним, наповнити його життям і створити карту повністю вільну від непотрібного простору.

45. Ніко стає автоматично експертом в будь-якій зброї, яку він візьме в руки. Немає потреби навчатися.

46. Гравці зможуть купувати йому нові костюми, повністю міняти одяг і можливо навіть зачіску (поки точно невідомо).

47. На початку гри, Ніко мешкатиме в Брокері у Романа.

48. У Романа є якісь стосунки з жінкою на ім’я Мелорі.

49. 2 нових епізоди гри будуть доступні у вигляді завантажуваного контенту ексклюзивно для Xbox 360 через невеликий час після релізу. Згідно MS, це буде «час абсолютно нового геймплею».

50. У грі відмічені такі бренди як: Sprunk, ecola (напої), Cluckin’ Bell (мережа магазинів фаст-фуду), Bean Machine Coffee (мережа кавових магазинів), Whiz (мобільники), Kronos (годинник), Burger Shot (фаст-фуд), Logger Beer і Piswasser Beer (пиво).