GTA 4Статті

Ще щось про GTA IV

Ще щось про GTA IV

Grand Theft Auto 4
Москалі і тут……

Платформа: Xbox 360, Playstation 3 (поки що)

Від всіх інших ігор серії GTA4 відрізняється тільки тим, що це абсолютно нова штука: з нуля в ній зібрали навіть графічну технологію. Те, що тепер відбувається, виглядає ледве гіршим за голівудський і значно краще, ніж середній вітчизняний фільм про бандитів.

Як ви пригадуєте, в позаминулій Grand Theft Auto головну роль грав італійський відморозок Томмі Версетті, в минулій – серйозний негр CJ. У нинішній серії заправляє якийсь Микола Белік, особливі прикмети якого – спортивний костюм з лампасами і вражаюча схожість з актором Володимиром Машковим. За сюжетом у нього є брат Роман, який ходить у клітинчатій сорочці. Далі побоювання тільки зростають: тут є радіостанція Vladivostok FM, де діджей Руслана говорить чистою українською мовою і крутить “Дикі танці” та співака Басту.

За всім цим диким балаганом з шансоном і російською мафією, як не дивно, підноситься величезна, потужна гра. У GTA4 можна пропасти на місяці. Перші декілька годин по вулицях Liberty City просто очманіло катаєшся, витріщаючись на пам’ятки і для сміху давлячи пішоходів. Пішки ходити теж досить цікаво: за час, що минув з виходу попередньої GTA San Andreas, студія Rockstar зробила грамотну систему стрілянини на ходу. Спокійно погуляти, втім, тобі не дадуть: брата Романа потрібно рятувати від кредиторів, потім на сцені з’являється банда скажених ямайських негрів, потім взагалі починається шалений дурдом. Коротше кажучи, якщо скоро вийде GTA IV на РС, то краще заздалегідь візьміть на роботі відпустку. Нічого важливішого за цю гру до кінця року, можна сказати, не передбачається.

Де можна викрадати десятки машин в день, бити перехожих, стріляти в повій і заробляти гроші на продажу наркотиків? У якій грі ви безкарно розстріляєте загін поліції з гранатомета, а через хвилину опісля спокійно повечеряєте в найближчій піцерії? Серія Grand Theft Auto відома своєю скандальною вдачею і величезним простором для творчості. Проте в GTA 4 абсолютної вседозволеності немає – цього разу гра дотримується правил реального життя. Сьогоднішні поліцейські, натуральне місто, суворі правила кримінального світу допускають лише одну альтернативу: пристосуватися або померти!

Головний герой – Нiко Белік, вихідець з Східної Європи (з Сербії) з кримінальним минулим. На запрошення кузена він приїжджає в американське місто Ліберті Сіті, сподіваючись знайти краще життя без злочинів і вбивств. Але американська мрія виявляється нездійсненним міражем. Замість спокійних буднів на побережжі океану Ніко знаходить купу проблем. Щоб вижити, він повинен знову взятися за старе, і вам потрібно пройти з ним цей шлях до кінця!

Особливості гри:
Все як у житті! Серія помітно подорослішала. Серйозніший і ретельніший підхід видно абсолютно у всьому. Так, щоб викрасти автомобіль, потрібно спочатку розбити скло і зламати замки. А перестрілка навіть з одним поліцейським стає смертельно небезпечним заняттям. Нові графічні технології додають тому, що відбувається, ще більше реалістичності!
Ласкаво просимо в Нью-Йорк! Ліберті Сіті – це копія реального Нью-Йорка. Лише деякі назви і місця були змінені з політичної точки зору. Ви побуваєте в Брукліні, Манхеттені, Квінсі та Бронксі, які тепер називаються відповідно Брокер, Елґонквін, Дюкс і Бохен, а також ви побачите Елдерні, точну копію Нью-Джерсі.

Місто без кордонів! Liberty City воістину величезне! Щоб дістатися з одного кінця міста до іншого, потрібно годину реального часу! Десятки хмарочосів підносяться на сотні метрів і по багатьом з них тепер можна бродити. Гуляйте усередині будівель, користуйтеся громадським транспортом – такої свободи пересування в GTA ще не було!
Життя кипить! Перехожі на вулицях зайняті своїми турботами. Люди розмовляють по мобільних телефонах, читають газети, спілкуються зі знайомими, жебраки прохають грошей і гріються біля вогнищ. Поліцейські тепер порозумнішали, вони перестали бути хлопчиками для биття – вони вмить примчаться на виклик і миттю виб’ють дух зі злочинця!

Доля емігранта! Прибульцю з Східної Європи дорога до вершин американського суспільства закрита. Легальним шляхом дістати машину і дах над головою навряд чи вийде. Щоб зайняти своє місце під сонцем, Ніко повинен налагодити стосунки з кримінальними структурами Міста Свободи і вийти на чорний ринок!

Пістолета замало! Щоб виконати завдання, Ніко доведеться використовувати свої мізки. Так, щоб виявити жертву в натовпі, досить зробити один телефонний дзвінок – жертва сама видасть себе, узявши слухавку. А щоб не прориватися з боєм в офіс конкурентів, можна просто записатися до них на співбесіду. Використовуйте кмітливість і логіку – без них не дістатися до олімпу злочинного світу.

Місто

* Місто живе своїм життям, витканим з тисяч дрібниць, – люди читають газети, жестикулюють, говорять по мобільниках, сидять на лавках, розмовляють і мимохідь обтрушують свої джинси. “Ми дійсно усвідомлюємо, що знаходимося в Ліберті Сіті, коли бачимо, як 80-літня бабуся йде вниз по вулиці і робить великі ковтки з пляшки віскі”.
* Реалізація великого натовпу подібна до Assassin Creed (майбутньої гри від розробників Принца Персії 3). Отже, коли Ніко натикається на яку-небудь людину, він просто відштовхує його убік і йде далі. Минаючи по вулицях, близько до дороги, ви можете чути звуки басів або радіо машин, що проїжджають повз. Це ще один крок до злиття зі світом Ліберті Сіті.
* Випадково або спеціально заскочивши в глухий провулок, можна побачити, що він наповнений купами сміття, а також бездомними хлопцями, що гріються біля вогнищ усередині бляшаних бочок.
* Ніко може підійти до банкомату і “дістати доступ до капіталу”. Він може класти гроші на рахунок і забирати їх. Тепер, якщо головний герой помре, як це було в минулих серіях, і його гроші пропадуть, ви зможете себе забезпечити. У статті так само є натяк на те, що ви будете в змозі підкуповувати людей і бути пограбованим.
* Район Брокер виглядає украй реалістично, повністю передає відчуття міської метушні і він по-своєму красивий своїм пейзажем. Сонячне світло відбивається від автомобілів, на асфальт лягають красиві тіні. Але покинуті вулиці Брокера, утім, кардинально відрізняються від цих пасторальних картин. Вони – “потворна суміш занепалих фабрик, переповнених сміттєвих контейнерів і сирих глухих провулків”.
* Щодо фізичних розмірів GTA IV, Ден Хаузер говорить, що вони подібні до San Andreas. Але це найбільше місто з тих, які були в іграх коли-небудь раніше. І ще: “якщо ми даємо людям те, що вони хочуть, то: а) ми більше не робимо цікавої роботи; б) ми не приголомшуємо їх”.
* GTA IV – це не продовження минулих серій, це нова гра з деякими запозиченнями з попередніх частин.
* У грі буде згадка про тероризм, але це не стане центральною ідеєю. Так само варто зрозуміти, що Ніко зі Східної Європи, а не з Близького Сходу. У грі не буде Веж близнюків торгового центру, оскільки “величезна область, залита бетоном” не цікава для гравця. Тероризм і “війну з терором” покажуть як виправдання для обмежень чужих свобод.
* Дія GTA відбувається в Америці, а не де-інде не тому, що там нецікаво грати, а тому, що розробники не досить обізнані про решту країн. Але є вірогідність, що в майбутньому гра може переміститися, наприклад, до Англії.
* Трейлер до гри вийшов раніше, ніж решта трейлерів до попередніх серій, тому, що «багато людей були схвильовані і не могли визначитися, чи купувати їм нові консолі, чи ні. Ми намагаємося робити речі, які змусять велику кількість людей купувати приставки нового покоління».

* На дану мить ніхто не думає про GTA: San Andreas Stories на PSP, адже є інші, важливіші речі.