GTA 4Карти

Місто Свободи

Місце подій у Grand Theft Auto IV

Які ключові чинники успіху GTA? Місце подій і ще раз місце подій. (Зброя і автомобілі тим не менше, також.)

Liberty City

Факти про місто:

· Події відбуваються у Місті Свободи (Liberty City)
· Події у реальному часі

Райони міста, взяті з реального Нью-Йорка:
· Broker (Бруклін)
· Dukes (Квінс)
· Algonquin (Манхеттен)
· Bohan (Бронкс)
· Alderney (Нью-Джерсі)

Коли настає необхідність створення серйозної атмосфери для GTA, тоді місце подій – вирішальна деталь. Не достатньо просто кинути гравців у покрите плямами передмістя деякої анонімної столиці – місто повинне бути живим, імпонуючи до персонажів та транспорту.

Дайте мені свободу


Times Square, New York City

Таймс Сквер, Нью-Йорк. У GTA 4  їй відповідає “Зоряне З’єднання” .
Як і у GTA 3, події у новій грі переносять нас знову до Міста Свободи. “Можливо тут усе зміниться”, – каже Ніко Беліч, прибувши до Америки. Справді, прототип Міста Свободи – Нью-Йорк є економічним, політичним, а також кримінальним центром Америки. До нього зводяться усі шляхи, наче жили до серця. Ідеальне місце для розвитку подій Grand Theft Auto.
Місто Свободи вирувало у іграх про великого автозлодія ще із самого початку. У GTA1, GTA3, GTA: Liberty City Stories Місто Свободи безпосередньо є центром дій. У GTA: Vice City головний герой Томі Версетті, а також мафіозна сім’я, перед якою він був у боргу, обоє були втікачами з Ліберті Сіті. У GTA: San Andreas головний герой Карл Джонсон також повернувся додому після тривалого перебування у Місті Свободи.

Райони міста

Усе зміниться. Rockstar Games вирішила покінчити зі старим світом GTA 3 і почати все заново. Більше не буде пішоходів-зомбі, роботів-поліцейських та одноманітних місцевостей. GTA 4 покаже нам Місто Свободи, але це буде нове Місто Свободи, а не те, до якого ми звикли за останні 10 років.

Більше, шумливіше та жорстокіше, ніж коли-небудь, Місто Свободи повертається. Чотири з п’яти районів Нью-Йорка – плюс частина Нью-Джерсі – були повістю заново створені, щоб якомога влучніше передати атмосферу великого міста. Бруклін стає Broker. Квінс стає Dukes. Манхеттен стає Algonquin. Бронкс тепер називається Bohan. А Нью-Джерсі відоме як Alderney. (І хоча острів Staten не має еквіваленту у GTA IV, міркування Rockstar зрозуміле – він не принесе жодної забави для гри.)

БРОКЕР – Церкви, обтяжливі брюки та житлові проекти.”

Район Брокера багатий американською історією, і однаково багатий іммігрантами зі Східної Європи. Нещодавно район почав займатися “відновленням” свого пошарпаного іміджу під впливом реставрації ще старіших занепалих околиць. Нехай острів Carney не введе вас у оману; Брокер такий же безладний, як і будь-який інший район Міста Свободи.
 
ДЮКС – “Майже як передмістя, тільки гірше.”
 Найближча річ, яку спокійно можна знайти у Місті Свободи, – дорогі прострочені стоянки. Зрештою, вам цей район може здатися “зручним”. У різноманітному і вщент забитому людьми Герцогському районі можна знайти Міжнародний Аеропорт Френсіс (згадаймо першу місію у Сан Андреасі) та Пивний Сад Steinway.
 
 
БОХЕН – Зрілий для повторного розвитку.”
Занедбаний Бохен (чи, може, Боен) – найбільше пекло, яке можна знайти у місті. Цей найпівнічніший район Міста Свободи був розірваний на шматки десятиліттями руйнівного насильства. Якщо ви зовсім випадково опинитесь у Бохені, то не просто замкніть свої двері – заваріть їх!
 
 
ЕЛГОНКВІН – “Самозваний центр всього.”
Культурний, комерційний та фінансовий центр світу. Якби жителі Елгонквіну мали необмежені можливості, цей район також був би епіцентром взагалі усього відомого у всесвіті. Застереження для допитливого мандрівника: єдність самовдоволених уродженців Елгонквіну, що самі себе підсолоджують лестощами, приведе вас до шоку!
 
 
ЕЛДЕРНІ – “Індустріальна пустка відповідає приміському пеклу.”
Якщо Елгонквін – привілейована дитина сімейства Міста Свободи, то Елдерні цілком виправдано можна назвати відсталим молодшим братом – безмежне море занепалих будинків з димарями, що випускають у небо брудні хмари. Ніхто не прагне жити в Елдерні, а ті, кому “пощастило” тут мешкати, відчайдушно боряться, щоб вирватися звідсіля якомога далі.
 

Живуча, дихаюча, нещасна столиця

Схожість Міста Свободи з Нью-Йорком не обмежується географічними локаціями. Багато краєвидів, які є в Нью-Йорку, відображені у Місті Свободи. Будівля MetLife – основна частина горизонту Манхеттену – зображена у грі як будівля GetaLife. Район DUMBO (Down Under the Manhattan Bridge Overpass – Внизу Під Каналом Моста Манхеттену) можна знайти у Місті Свободи під назвою BOABO (Beneath the Offramp of the Algonquin Bridge Overpass – Внизу Під Каналом Моста Елгонквіну). Статуя Свободи, якої взагалі не було у GTA III, нарешті з’являється як Статуя Щастя. Також інші штрихи Нью-Йоркського пейзажу були внесені до гри: Торговий Центр, будівля Chrysler, Flatiron, острів Roosevelt, Бруклінський міст та багато інших.


Ferry terminal

Algonquin, Liberty City

Star Junction, Algonquin, Liberty City

Зліва: термінал порому в Елдерні; праворуч: горизонт Елгонквіну; унизу: Зоряне З’єднання (прототип – Таймс Сквер)

Аби повністю охопити культуру й атмосферу Нью-Йорка, Rockstar North також переконалася, що громадяни Ліберті Сіті відображають жителів Нью-Йорка. Ексцентричні бродяги Міста Свободи співіснують з улесливими посадовцями. Іноземці шукають дорогу, а туристи протискаються через переповнені вулиці. Бізнесмени укладають угоди з безжальними фінансовими п’явками. Організована злочинність процвітає, оскільки торгівля наркотиків суміщається з контрабандою вогнепальної зброї. Усе з вищенаведеного вплетено, надаючи Місту Свободи достовірність сучасного нью-йоркського міста.