GTA 4Новини

Mатері проти п’яного водіння у GTA IV

Організація “Матері проти п’яного водіння” (Mothers Against Drunk Driving – MADD) попросила Організацію рейтингу розважального програмного забезпечення (Entertainment Software Rating Board – ESRB) оцінити гру від Rockstar категорією “Лише для дорослих”.

Як і герої усіх серій GTA, так і сама гра постійно зазнає ударів. Остання батьківська організація, яка вирішила узятися за гру, – Матері проти п’яного водіння. Під час святкування нещодавнього релізу Grand Theft Auto IV вона зробила офіційну заяву, у якій засудила новоспечену гру.

Мало того, що п’яне водіння забирає близько 13 500 житів щороку, MADD каже, що вони “повністю розчаровані” тим, що гра дозволяє гравцям віртуально напиватися та сідати за кермо такого ж віртуального автомобіля.

“П’яне водіння – не виграшка і тим паче не жарт,” – каже MADD. “П’яне водіння – це жорстокий злочин, якому на 100% можна запобігти.”

MADD просить Організацію рейтингу розважального програмного забезпечення підвищити вікову категорію Grand Theft Auto IV від “Зрілих” (Mature – M) до “Тільки для дорослих” (Adults Only – АО). ESRB опис гри (тобто список того, що є у грі протипоказаного дітям) уже містить пункт “використання наркотиків та алкоголю”. Батьківська організація також заявила, що попросила “виробників” гри (мабуть Take-Two Interactive) припинити розповсюдження заради відчуття соціальної відповідальності, а також заради відчуття поваги до тих, хто був поранений або загинув від рук п’яних водіїв.

Обурливо бачити, що MADD чіпляється до GTA IV. Просто тому, що це просто смішний і передбачуваний спосіб привернути увагу ЗМІ. Хто ж наступний накинеться на GTA IV?

З цього приводу запевняємо, що Grand Theft Auto не заохочує до водіння у нетверезому стані. Навпаки, у грі вжито усіх заходів, які переконують гравців не сідати за кермо, перебуваючи під впливом алкоголю. Упродовж гри у діалогах персонажі відкрито кажуть, що не варто сідати за кермо після перепою. Текстові підказки у грі наполягають на тому, щоб гравці користувалися таксі, коли їхній герой перебуває у нетверезому стані. Та якщо ж врешті гравець сяде за віртуальне кермо будучи віртуально п’яним, то керування стає справді важким, і вас постійно переслідує поліція.

Як і більшість речей у Grand Theft Auto, гра надає гравцям свободу вибору – і потім, звісно, дає відчути наслідки свого вибору. Дана гра є сатиричною пародією на американську культуру, і на це потрібно зважати, перш ніж критикувати гру за надмірну відвертість.

Rockstar також сказала у відповідь організаторам скарги:
“Ми дуже поважаємо місію MADD, але ми переконані, що зріла аудиторія “Grand Theft Auto IV” більш ніж достатньо досвідчена, щоб правильно зрозуміти ігровий контент.
(Зважте також на те, що ігри категорії M призначені для осіб старших 17 років, а AO – старших за 18. Єдина суттєва відмінність полягає у тому, що продавці здебільшого відмовляються продавати ігри категорії AO – таким чином MADD по суті просить, щоб грі припинили існування.)