GTA 4Новини

Інформація про озвучення GTA IV

Фільми, які ми дивимося, ігри, у які ми граємо, не були б такими цікавими, якби не озвучення. Grand Theft Auto не є винятком. Звуки міста такі ж важливі для Grand Theft Auto, як імперіальний марш для Зоряних війн. GTA IV має на меті підтримувати баланс між аудіо та візуальними ефектами.

Нещодавно відбулося інтерв’ю з Метью Смітом, Крейгом Конером, та Віллом Мортоном (Matthew Smith, Craig Conner та Will Morton). Усі вони старші співробітники озвучувальної команди Rockstar North. Варто звернути увагу на деякі досить цікаві їхні висловлювання:

  • “Якщо ви стоїте на вулиці, то почуєте щонайменше 3 різні радіостанції від машин, що проїжджають повз. Звуки будуть гучними або ж тихими, у залежності від того, яка це машина і чи відчинені у неї двері, чи розбиті вінка і т.д.”
  • “Ми намагалися досягти такого ефекту, що коли ви помістите гравця у довільний район міста, заплющите очі і прислухаєтесь, то по звукам одразу зрозумієте, де знаходитесь і яка зараз пора дня. Гадаю, нам це вдалося.”
  • “Щодо мультиплеєра, то ми збалансували звуки пострілів так, щоб вони звучали справді небезпечно лише у випадку, коли вас атакують з відстані, де вас можна поранити. Тому гравець зможе інтуїтивно визначити, чи стріляють у нього, чи у якогось іншого гравця.”
  • “Важко порахувати, скільки унікальних голосів є у грі, але за нашим останнім підрахунком їх є понад 740. Загалом у грі нараховується понад 80 тис. реплік у діалогах, 7 тис. з цих реплік належать Ніко. Якщо б ви прослухали кожну репліку, це б у вас забрало 29 годин. Але ці цифри не стосуються радіо, телебачення та кат-сцен.”
  • “Ми також вирішили зробили поведінку пішоходів у GTA4 більш реалістичною. Наприклад, у попередніх серіях пішоходи просто ходили кругами і розмовляли самі з собою, якщо їм не було більше чого робити. У реальному житті люди (зазвичай!) не ходять кругами на одному місці і не розмовляють самі з собою, тому ми викинули подібну поведінку людей з GTA4. Але оскільки порожня балаканина пішоходів у попередніх серіях GTA давала можливість гравцеві визначити особистість цих людей, то ми ввели у GTA4 розмови пішоходів по мобільному телефону – це справді реалістичний спосіб визначити людську особистість.”
  • “Діджеї на радіо тепер мають набагато більше реплік, ніж раніше. Вони говорять, яка зараз пора дня або погода і що відбувається у Місті Свободи. Вони навіть роблять огляд пісень на своїх радіостанціях, деякі з них їхнього власного виконання. Взагалі, усі діджеї є або відомими виконавцями, або музикантами (або і тими, й іншими). Вони мають що вам розказати про жанр музики, який вони представляють, люблять, у якому живуть і творять.”