Новини сайту

Сайту GTA world виповнюється 1 рік!

Саме так, 13 грудня минулого 2007 року виникла ідея створити український сайт, присвячений іграм серії GTA. Як ви гадаєте, чому? Думаєте, все почалося після українізації GTA: San Andreas? Зовсім ні.

Усе почалося ще влітку 2007 року, коли ми випадково наткнулися на українізацію GTA: Vice City, зроблену паном Losik. На його особистій сторінці він писав, що збирається також українізувати GTA: San Andreas. Очевидно, плани не вдалися. Тому ми подумали: кожний хлопчак в Україні (ба, навіть дівчата!) знають, що таке GTA. То чому б не дати їм можливість грати у цю гру рідною мовою?

Отож, це почалося як жарт. Ми вирішили перекласти GTA: San Andreas, але зробити це незвичайним чином. Переклад повинен був бути зовсім несерйозним у плані гумору й дотепності. Своєрідний перекручений “гоблінський” переклад, але на український маневр. Отож, наприкінці літа було українізовано майже половину гри. Але, незважаючи на це, бета-українізація GTA: SA сприйнялася гравцями настільки ажіотажно, що ми просто мусіли доробити справу до кінця. І лише восени через кілька місяців було українізовано всю гру. Згодом ми вирішили вдосконалити переклад і вставити у гру гарні оригінальні шрифти. Планувалося ще й випустити третю версію українізатора (замінити деякі текстури ти радіостанції у грі на українські), але роботу було припинено, оскільки пан Andrulko українізував GTA: San Andreas заново. Цей переклад вийшов “серйозним”. І це добре, що є два переклади. Кожен зможе обрати на свій смак.

Також роботу над вдосконаленням перекладу було зупинено, бо з’явилася ідея створити дрібний сайт, присвячений українізації GTA, де користувачі змогли б слідкувати за останніми новинками та вносити свої пропозиції щодо якості перекладу. Врешті ця ідея переросла в глобальнішу – сайт повинен був охоплювати не лише українізацію, а й усі інші аспекти GTA: новини, інформація про гру, карти, проходження, чіт-коди тощо.

Отож 13 грудня почався пошук хостингу для сайту. Як рішення було знайдено безкоштовний хостинг від ucoz, на якому кожному юзерові уже давався готовий сайт. Потрібно було просто його розвивати. Отож, до Нового року роботу над створенням сайту було закінчено, і засяяла перша українська ластівка про GTA:

Сайту GTA world виповнюється 1 рік!

Банер нашого першого сайту:

Сайту GTA world виповнюється 1 рік!

Але безкоштовний хостинг не міг задовольнити усіх потреб потралу, а саме – обмежений дисковий простір, а також сайт важко було налаштувати на свій смак і розсуд. Крім того, ucoz – москальський сервіс. Хотілося знайти альтернативу smile

Почалися пошуки іншого варіанту. Наприкінці лютого сайт змінив хостинг – тепер суто український безкоштовний хостинг від порталу “Зимна Вода”. Також було змінено дизайн сайту на такий, який ви бачите зараз. Крім того, сайт змінив двигунець, на якому він працює. Це потрібно було для того, щоб сайт можна було налаштовувати повністю за власним смаком. Це було зовсім не просто. І якби не пан Konfucius, який уже має досвід сайтобудування (портал Гуртом) і згодився безкорисливо допомогти нашому сайту, ви б ніколи не побачили GTA world у нинішному вигляді.

Але новий безкоштовний хостинг знову мав ряд недоліків для втілення нашої мети про GTA-портал. Ми не хочемо в жодному разі сказати, що Зимна Вода має поганий хостинг. Зовсім ні, навпаки, ми заохочуємо до використання українських сервісів. Але для крупного сайту цього замало. По-перше, обмежений дисковий простір. По-друге, сервер не витримує сайтів з великою кількістю зображень.

Тому в березні було вирішено врешті замовити платний, але надійний європейський хостинг, який дозволяв би робити зі своїм сайтом усе, що завгодно і не думати про обмеження дискового простору. Рішення було прийнято, і 1 квітня 2008 (саме так, на день дурня smile ), ми замовили новий хостинг, який є і донині.

Відтоді з питанням про хостинг було покінчено і з’явилися нові завдання – заповнювати сайт. Спершу у нас було лише до 10 відвідувачів на день, і це було для нас щастям, оскільки ми й не сподівалися, що портал досягне рівня популярності іноземних сайтів. Але тепер, у час релізу GTA IV на РС, кількість відвідувачів почала сягати 200 за день. Відверто кажучи, нам цього і не снилося! Адже мета нашого порталу не стільки бути популярним, скільки забезпечувати фанів GTA інформацією рідною мовою.

Отож, влітку 2008 року було вирішено українізувати всі існуючі серії GTA. І робота почалася. Спершу (18 липня) було українізовано гру нашого дитинства – GTA 1, на той час відому під назвою просто Grand Theft Auto. Тепер вона уже не працює на нових комп’ютерах, але залишитися в архіві нашого сайту, а також у спогадах багатьох ігроманів. Це була перша гра свого жанру, яка дозволяла зробити те, чого ніколи не зробиш у реальному житті – вийти на дорогу, викрасти авто, переїхати усіх пішоходів, тікати від поліції, стріляти і підривати вулицю. Раніше нічого подібного світ не бачив.

А тепер про найважливіше.

Ще у травні місяці одразу після виходу GTA IV на Xbox 360 ми отримали текстовий файл цієї гри. І тоді з’явився задум. Як ви гадаєте, який?

Саме так, любі друзі, українізувати GTA IV, коли вона вийде на PC. Але були ньюанси. По-перше, текстові файли ПК-версії гри та Xbox 360 могли суттєво відрізнятися. А також у нас не було самої гри, тому важко перекладати гру, не розуміючи, про що у ній іде мова. Тому спершу переклад базувався на здогадках. Врешті влітку нам вдалося пограти у Xbox 360 версію гри, що дало змогу сміливо продовжити роботу над українізацією.

Врешті 2 грудня GTA IV з’явилася на ПК. Як і передбачалося, текстовий файл ПК-версії дещо відрізняється від консольного. Різниця суттєва. Доводиться переглядати кожен рядок заново. Також потрібні нові програми, які дозволяли б замінювати текстури шрифтів у грі. Щойно такі утиліти з’являться, роботу буде продовжено.

А ось скріншоти з того, що ми вже зробили:

Сайту GTA world виповнюється 1 рік!

Сайту GTA world виповнюється 1 рік!

Сайту GTA world виповнюється 1 рік!

До речі, запевняємо, цього разу переклад буде “серйозним”, як слід.

Отож, як бачите, GTA world існує лише рік, а вже дуже багато чого можна про нього розповісти. Попереду новорічні та різдвяні свята, і ми вже готуємо подарунки для наших користувачів. Отож, залишайтеся з нами, щоб дізнаватися про усі новини сфери GTA. На вас чекає ще багато цікавого!

Свої привітання та побажання можна висловити в коментарях.